KÜTÜPHANE SALON VE ODALARIN KULLANIMI VE DİĞER HİZMETLER

Toplantı ve konferans salonu rezervasyon formu

A. Kareller (Tek kişilik çalışma birimleri)

Kütüphanenin ikinci katında tek kişilik çalışma olanağı sağlayan 21 adet karel bulunmaktadır. Bu karelerden isteyen bütün kullanıcılar yararlanabilmektedir. Açık olarak düzenlenmiş kareller tek kişiliktir. Karellere dışarıdan başka sandalye getirilemez. 

B. Grup Çalışma Odaları

Kütüphanenin ikinci katında 5 adet 3 kişilik grup çalışma odası bulunmaktadır.

 1. Grup çalışma odalarından sadece İTÜ öğretim elemanları ile yüksek lisans ve doktora öğrencileri araştırma, tez ve proje çalışmaları için yararlanabilmektedir.
 2. Bu odalardan yararlanmak isteyen kullanıcılar Ödünç Verme Bankosundan İTÜ Kimlik kartları ile anahtar ödünç almaları gerekmektedir.
 3. Odalar 3 kişiliktir. Okuma salonundan odalara sandalye getirilmesi yasaktır.
 4. Grup çalışma odalarının kullanım süresi 3 saattir. Şayet rezerv edilmediyse kullanıcının 2 kez uzatma hakkı vardır. Gecikme durumunda saat başı 0,50 kr gecikme ücreti alınır.
 5. Grup çalışma odalarına kütüphanenin diğer bölümlerinde olduğu gibi yiyecek ve içecek getirilmesi, sigara içilmesi ve cep telefonu kullanılması yasaktır..
 6. Odaların düzenli ve temiz kullanılması ile odaya götürülen yayınların salondaki masalara bırakılmasından kullanıcı sorumludur.

 Sesli grup çalışmaları için  yan blokta oluşturulmuş salon kullanılabilir.

C. Toplantı Salonları

Mustafa İnan Kütüphanesinin alt katında bir adet toplantı salonu ve bir adet konferans salonu bulunmaktadır. Toplantı salonu 22, Konferans salonu 80 kişiliktir.

 1. Toplantı ve konferans salonlarında Görsel İşitsel Bölümü'nden alınacak DVD, VCD ve VHS formatındaki materyaller ile önceden içeriği hakkında bilgi verilmek kaydıyla kullanıcı tarafından getirilen materyaller kullanabilir.
 2. Salonlardan sadece İTÜ mensupları en az 5 kişilik gruplar halinde rezervasyon yaptırarak yararlanabilirler.
 3. Rezervasyonların en az bir gün öncesinden yaptırılması gerekir.
 4. Yalnızca içinde bulunulan ay için randevu alınabilir.
 5. Salonlara kütüphanenin diğer bölümlerinde olduğu gibi yiyecek ve içecek getirilmesi, sigara içilmesi ve cep telefonu kullanılması yasaktır.

İletişim ve Rezervasyon

Telefon 0 212 285 66 25
Faks 0 212 285 33 02
Elektronik Posta keskinf@itu.edu.tr