Özel Koleksiyonlar


İTÜ Kütüphanelerinde bulunan ve çeşitli koleksiyonlar altında gruplandırılmış yayınların özel kullanım koşulları vardır.

Koleksiyon Adı
Açıklamalar
Görsel-İşitsel Koleksiyonu
Bu koleksiyondaki yayınların ödünç verme kuralları kütüphanelere göre değişmektedir. Ödünç verme kurallarını görmek için bu linki tıklayın.
Film Koleksiyonu
İTÜ Kütüphanelerinde bulunan film koleksiyonunu toplu olarak görebilmek için bu linki tıklayın.
Elektronik Kitaplar
İTÜ Kütüphanelerine satın alınan ve abone olunan bütün e-kitapları bu link altında görebilirsiniz. Kampüs dışından erişim için "Araştırma"menüsü altındaki veri tabanları listesini kullanınız. http://kutuphane.itu.edu.tr/arastirma/veritabanlari
Nadir Eserler Koleksiyonu
Kullanıcılar bu yayınların elektronik ortama aktarılmış kopyalarına İTÜ Kütüphaneleri-Sayısal Koleksiyon içerisinden erişebilirler. Dijital kopyası bulunmayan eserlerin dijitalleştirilebilmesi için  nadir eser kullanım formu doldurularak aysal [at] itu.edu.tr adresine gönderilmelidir. Kullanım tarihi e-posta yoluyla bildirilecektir.
Müzik Koleksiyonu
İTÜ Kütüphanelerindeki müzik koleksiyonunu içerir.
Müzik Notaları Koleksiyonu
İTÜ Kütüphaneleri nota koleksiyonunu içerir.
Cevad Memduh Altar Koleksiyonu
Cevad Memduh Altar arşivine ait basılı materyaller İTÜ Dr. Erol Üçer Müzik İleri Araştırmalar Merkezi (MİAM) Kütüphanesi'nde muhafaza edilerek kullanıcılarına sunulmaktadır.